15.11.2019

Dünyanın en genç üniversite mezunu adayı: Laurent Simons 🧠

Laurent Simons, Belçikalı ve 9 yaşında bir çocuk. Fakat diğerleri gibi sıradan bir çocuk değil. Zekiliği ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na adını yazdırmak üzere olan bir çocuk.

Laurent, 6 yaşında lise eğitimine başladı ve 8 yaşındayken üniversite tercihini Hollanda'daki Eindhoven Teknik Üniversitesi'nden yana kullandı. Laurent'i okulda bulunan yirmili yaşlardaki öğrenciler bir akademisyenin oğlu zannediyor. Fakat Laurent o öğrenciler ile aynı okulda okuyan bir öğrenci :) Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde okuyan üstün zekalı Laurent, diplomasını almak için son projesini tamamlamak üzere. Daha 9 yaşında olmasına rağmen öğretmenlerini bile kendine hayran bırakıyor. Normalde 3 senede bitirmesi gereken bölümünü 1 senede tamamlaması bekleniyor. Bir öğretmeni onu “Şimdiye dek tanıdığım en iyi öğrencimden en az üç kat daha akıllı.” diye tanımlanıyor.

Laurent, bitirme projesini tamamladıktan sonra "Dünyanın en genç üniversite mezunu" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girecek.

Laurent Simons

Belçika medyasına verdiği röportajda kalp cerrahı ya da astronot olmak istediğini söyleyen Laurent, artık sadece kalp üzerine yoğunlaşmak istiyor. Bir bilim insanı olarak kalp rahatsızlıklarını gidermenin yanı sıra, insan ömrünü uzatan çalışmalar da yapmak istiyor. Bu sayede, kalp hastası olan büyükbaba ve büyükannesine yardım edebileceğini düşünüyor.

Tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. :)