7.01.2020

2020 Web Tasarım Trendleri

Web sitesi kuşkusuz firmalar için en etkili iletişim kanalıdır. 2020'de uygulamanız durumunda olumlu yönde etkisini göreceğiniz web site trendlerini sizlerle paylaştık. Unutmayın, web sitenizde yapacağınız ufak değişimler kullanıcıların dikkatini çekmek için büyük adımlar oluşturacaktır. 🙂

Hıza Önem Verin

Web site kullanıcıları için hız çok önemlidir. Tıklanan bir sitenin 3 saniyeden daha kısa bir sürede açılması iyi bir izlenim ve kullanıcı deneyimi için çok önemlidir. Siteniz bu süreyi aştığında sabırsız olma eğilimindeki kullanıcılar beklemeden sitenizden ayrılabilir. Dolayısıyla hız konusuna önem vermek sadece 2020'de değil her zaman önceliğiniz olmalıdır. Hızınıza olumlu yönde katkı sağlaması için çok yüksek boyutta görseller kullanmamaya özen gösterin.

Asimetrik Şekiller Kullanın

Web sitelerde kullanılan asimetrik düzenlere artık sıkça rastlıyoruz. Sitenin sadeliğini bozmadan eklenen üçgen, kare, daire gibi geometrik şekiller sitenizin tasarımı açısından mükemmel tamamlayıcılar olacaktır. Aynı zamanda yerinde geometrik şekil kullanımı ile sitenize özgün bir hava katabilir, sitenizi daha canlı ve çekici kılabilirsiniz.

Kurumsal Logolar

Şekilli ve ilginç logolar yerini daha sade ve kurumsal logolara bıraktı. Daha düz fontlarla tasarlanan ciddi logoların kullanımıyine trendler arasında.

Cümlelerin Değeri

Bir web sitesindeki renkleri, animasyonları ve çizimleri kaldırdığınızda geriye kalan şey kelimelerdir. Web sitesinde kullanılan metinler çok önemlidir.

Metinler, markanızı ve ürünlerinizi müşterilere aktarma şeklinizdir. Her zaman web sitenizdeki bir kelimeyi bile dikkatli düşünmeli ve yazmalısınız.

Mobil Uyum (*Responsive Tasarım)

Sitenizin mobil dostu olması rakiplerinizin bir adım daha önüne geçebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca Google için responsive tasarım, sıralamalar öncelikli bir yere sahiptir.

*Responsive web tasarım, duyarlı, uyumlu web tasarım anlamına da gelir. Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur.

Videolu Arka Planlar

Videolu arkaplanlar kullanarak sitenize hareket katabilirsiniz. Kullanıcılar her ne kadar mütevazı tasarımları sevse de videolu arka planları da bir o kadar sevdikleri ölçümlenmiş. Siz de bu biçimde hem trend hem de güzel bir web tasarıma sahip olabilirsiniz.