Başaran Akademi | Grafik Tasarım Kursu

Grafik Tasarım Kursu

Bir tasarımcı gibi düşünüp yaratıcılığınızı aldığınız eğitimle birleştirdikten sonra, aklınızdaki tasarımları dijital ortamda gerçekleştirmenizi sağlayacak programların eğitimlerini alabileceğiniz Başaran Akademi Grafik Tasarım Uzmanlığı Kursu’nda Adobe ürünleri ile broşür, katalog, dergi – gazete ilanı, logo tasarımı, billboard ve sınırsız basılı işler hazırlayın.

Başaran Akademi Grafik Tasarım Kursu

Öncelikle size Başaran Akademi'nin yılların tecrübesiyle geliştirdiği temel tasarım prensiplerini öğretiyoruz. Çünkü biliyoruz ki verimli bir eğitimin temeli doğru bir zihinsel çerçeve oluşturmaktan geçmektedir. Temel tasarım prensipleri ile ilgili zihinsel şablon oluşunca, bu şablonun içine Başaran Akademi  eğitim uzmanlarının bilgileri ustalıkla yerleştirilmektedir. Renklerin insan beyninde yarattığı anlamları, renklerin dili başlığında ele alıyoruz. Tasarım süreçlerinin yol haritalarını yalın bir şekilde öğreterek, kursiyerlerimizin kısa sürede grafik tasarım dünyasına girmesi için zemin hazırlıyoruz. Tasarım düşüncesinden başlayarak tasarımın görselleştirilerek ayağa kaldırılmasına kadar olan zinciri birbirine ustaca eklemlemeyi öğretiyoruz.

Gözün soldan sağa taradığı gerçeğinden hareketle, objelerin tasarım üzerinde yerleştirilme mantığını ustaca kavratıyoruz. Böylece, Başaran Akademi'de eğitim alan tüm kursiyerlerimiz en kısa sürede meslek uzmanı olmakta ve  sektör profesyoneli olarak hemen para kazanmaya başlamaktadır. Başaran Akademi'deki tüm eğitim formatları yalın ve sade bilgi üzerine kuruludur. Gereksiz detaylardan arındırılmış net bilgilerle tüm kursiyerlerimiz berrak bir zihinle hızla sektörlerine giriş yapmakta ve işe giriş süreçleri de Başaran Akademi mezun takip sistemi ile takip edilmektedir. Bu kapsamda Başaran Akademi, tüm mezunlarını kendi sektörleri ile entegre ederek/eşleştirerek; ömür boyu kariyer planlama sistemimize kayıt etmektedir. Çünkü Başaran Akademi, tüm mezunlarının emekliliğe kadar istihdamını sağlayıcı sistematiği titizlikle yürüten bir eğitim kurumudur.

Online Grafik Tasarım kursu almak için online.basaranakademi.com.tr adresini ziyaret edebilir, online eğitimlerimiz hakkında bilgi alabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

Grafik Tasarım Kursunda Hangi Programları Öğreneceksiniz?

Grafik tasarım kursunda, her eğitim modülünde sadece Türkiye'nin değil  dünyanın kullandığı dijital programları kullanmaktadır. Çünkü Başaran Akademi her kursiyerini, dünyanın her yerinde çalışabilecek bir nosyonla yetiştirmektedir. Bu kapsamda ADOBE ILLUSTRATOR programını en net en anlaşılır bir şekilde öğretiyoruz. Başaran Akademi, grafik tasarımcıların vazgeçilmezi olan ve dünyanın her yerinde kullanılan ADOBE PHOTOSHOP programını kendimize özel öğretim teknikleri ile sizlere aktarıyoruz. Başaran Akademi, kursiyerlerinin çok boyutlu bir donanıma sahip olması için Adobe Indesign programını en ince noktalarına kadar kursiyerlerine öğretmektedir. Çok sayfalı tasarımın açık ara lider programı olan Adobe Indesign ile dünyanın her yerine iş yapabilecek, dünyanın her yerine iş gönderebilecek  seviyeye geleceksiniz.

Başaran Akademi, ADOBE ILLUSTRATOR, PHOTOSHOP ve INDESIGN programlarının ortak noktalarını ve kısa yollarını da kursiyerlerine titizlikle öğretmektedir. Böylece her kursiyerimiz, dünyada en çok kullanılan bu üç programı en kısa sürede öğrenerek, programlar arası etkileşim ve entegrasyonu da yapabilir düzeye gelmektedirler. Bunun devamında da her kursiyerimiz, en komplike tasarımları bile pratik bir şekilde hayata geçirebilmeyi öğrenmektedir. Başaran Akademi, aynı zamanda her kursiyerine " öğrenmeyi öğreterek " ; ömür boyu kendi mesleki gelişimlerini sağlayıcı bir beceriyi de kazandırmaktadır.

MEB Onaylı Grafik Tasarım Sertifikası

Başaran Akademi'nin eğitim formatı ağırlıklı olarak pratik uygulamaya yöneliktir. Başaran Akademi teorik çerçeveyi verdikten sonra, kursiyerin hızla ve çokça pratik yapmasını sağlar. Başaran Akademi'de ILLUSTRATOR, PHOTOSHOP ve INDESIGN programlarının tam olarak öğrenildiğinin teyidi için her kursiyerimiz bitirme projesi ile mezun olur. Bu bitirme projesi ve proje içeriğindeki onlarca tasarım çalışması, aynı zamanda kursiyerlerimizin portfolyosudur. Başaran Akademi'nin uzman eğitmenleri, kursiyerlerimizi çok zengin bir portfolyo ile mezun ederek, iş başvurularında bir adım öne geçirmektedir. Her kursiyerimiz çok kalın bir iş dosyası ile mezun olduğundan, hızla iş dünyasına adım atarak sağlam bir kariyer yolculuğuna başlamış olmaktadırlar. Her kursiyerimiz, bitirme projeleri  ile birlikte BAŞARAN AKADEMİ BİLGİSAYAR DESTEKLİ GRAFİK TASARIMI SERTİFİKASI'nı  almaya hak kazanmaktadır. Dileyen kursiyerlerimiz MEB sınavlarına girerek MEB onaylı Grafik Tasarım Sertifikasını alabilmektedir. Ama şunu övünerek söylememiz gerekir ki, Başaran Akademi Grafik Tasarım uzmanlığı kursunu bitirdiğinizde kazandığınız mesleki formasyon, sizin yaşam boyu altın bileziğiniz ve dünyanın her yerinde geçerli iş sertifikanız olacaktır.

Kurs sonunda “Grafiker, Grafik Tasarımcı” unvanlarını alarak Adobe Sertifikaları’na sahip olun.

Hemen Şimdi Bilgi Alın

Alınabilecek Ünvanlar

› Grafiker

› Grafik Tasarımcısı

› Uygulamacı Grafiker

Çalışma Alanları

› Reklam Ajansları

› Grafik Tasarım Stüdyoları

› Fotoğraf Stüdyoları

› Matbaalar

› Gazete ve Dergiler

Sınavlar ve Sertifikalar

Başaran Akademi Grafik Tasarım Uzmanlığı Kursu Sertifikaları

Katılım Sertifikası

Katılım koşullarını yerine getirenlerin almaya hak kazandıkları sertifikadır. Eğitim sonunda "Grafik Tasarım Uzmanlığı Sertifikası" verilir.

Başarı Sertifikası 60-79 not ortalaması
Üstün Başarı Sertifikası 80-100 not ortalaması

 

MEB Onaylı Grafik Tasarım Uzmanlığı Kursu Sertifikaları

Bilgisayar Destekli Grafik Tasarımı Sertifikası

MEB Sınavlarına girilerek alınan MEB onaylı Grafik Tasarım Uzmanlığı Kursu sertifikasıdır.

 

Uluslararası Grafik Tasarım Uzmanlığı Kursu Sertifikaları

Grafik Tasarım Uzmanlığı kursu sertifikasyon sınavlarına katılabilir ve aşağıdaki ünvalara sahip olabilirsiniz. Sınavlara Pearson Vue Antalya Yetkili Sınav Merkezimizden girebilirsiniz.

Adobe Illustrator CC

ACE

Adobe InDesign CC

ACE

Adobe Photoshop CC

ACE

Verdiğimiz sertifikalara buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim İçeriği

Temel Tasarım Prensipleri

Tasarım Nedir?
Tasarımın Olusumu ve Tasarımın Dalları
Tasarım Süreci
Tasarım Ilkeleri
Tasarımın Görselleştirilmesi

Adobe Illustrator ile Vektörel Tasarım

Illustrator Programına Giriş
Tipografi
Yeni Doküman Olusturmak ve Çalısma Ekranları
Seçim Araçlarının Kullanımı
Temel Objeleri Çizmek, Gruplamak, Sıralamak, Kilitlemek ve Gizlemek
Logo, Logotype ve Kurumsal Kimlik
Kalem Aracı ile Çizim Yapmak ve Path Islemleri
Objelerin Özelliklerini Degistirmek, Transform Uygulamak ve Kopyalamak
Renklerle Çalısmak
Çizgi Özelliklerini Degistirmek
Objeleri Hizalama ve Yeni Obje Yaratma Yöntemleri
Yazı ile Çalısmak
Resimler ile Çalısmak,
Maskeleme Yapmak ve Resimleri Vektörel Objeye Çevirmek
Sembolleri Kullanmak ve Düzenlemek 
Fırçaları Kullanmak
Brosür Tasarımı
Görünüm Paneli ve Grafik Stilleri
Çizimlere Farklı Etkiler Uygulamak
Ileri Çizim ve Boyama Araçları
Şeffaflık Ayarları ve Harmanlama Modları 
Dokümanı Kaydetmek ve Çıkıs Ayarları
Ambalaj Tasarımı
Proje Uygulama

Adobe Photoshop ile Dijital Tasarım

Pixel Nedir ?
Resolation (Çözünürlük) Hesapları 
Photoshop ToolBar Özellikleri 
3D Yazı Yazma Teknikleri 
Buton Hazırlama 
DeCoupe Teknikleri 
Doku Taşıma ve Fotoğraf Rötuşları
Fotoğraf Renklendirme  
Fotoğraf Tamir Etme 
3D Tasarım Teknikleri 
Efektler ve Uygulamaları 
PhotoShop Filtreleri ve Uygulamaları 
Renk Modları (Cmyk–Rgb –Cmyk–Pantone)
Kayıt İşlemleri ve Formatları 

Adobe Indesign ile Çoklu Sayfa Tasarımı

Çok Sayfalı Tasarım
InDesign Çalışma Alanı
Doküman Olusturma ve Masterpage'ler ile Çalısma
Mizanpaj (Layout)
Yazılar ile Çalısma
Stiller 
Imaj ve Grafiklerin Tablolar Olusturma
Efektler
Kaydetme, Baskı ve PDF
Matbaaya Is Göndermek ve Teknik Bilgiler
Interaktif Dokümanlar Olusturma
Proje Uygulama

Baskı Sürecine Tasarım Hazırlama

Adobe Illustatör ile Tasarımları Kalıba Uygulama
Baskı için Doğru Renk Seçimi
Renk Modları (Cmyk–Rgb –Pantone)
Açıkhava Reklamcılığı
Matabaa ve Tasarımcı İlişkisi (Teknik Dil)

Sosyal Medya Tasarım Teknikleri

Sosyal Medyada Tasarım Kuralları
Sosyal Medya için Doğru Görsel Seçimi
Sosyal Medya için Doğru Font Seçimi
Sosyal Medyada Mecraya Uygun Ölçeklendirme

Bu eğitimi uzaktan canlı olarak alabilirsiniz. Detaylar için tıklayın.